Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11198372



*

nr 1119 8372


Axel Tallberg

(I860-1928), Sverige


Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), 'In the Cellar', Öldrickaren, mm36x27


Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 juli 2017
kl 20:50:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/7 19:21:24 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Axel Tallberg

Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.

Läs mer om Axel Tallberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr